top of page

דרור שגב

דרור שגב הוא איש משפחה, מנכ"ל חברה, סופר ומרצה.

"חוצה" (2013) ו"ילד מקולקל" (2016), "אין לי מספיק מילים בגוף" (2021) ו-"פועם" הם רבי-מכר שכבשו את קהל הקוראים הישראלי הודות לאותנטיות בכתיבה ולחיבור הבלתי-אמצעי של הדמויות עם הישראליות שלהן, עם השריטות שלהן ועם כל מה שנכון לכל בן-אנוש; הנפש.

הרבה מקופל בין הגוף והנפש. לא מעט יש לילדות שעברנו בעיצוב אישיותנו כמבוגרים וללא ספק נושאים אלה הם עיקר המיקוד של דרור בכתיבתו; העיסוק ברגשות, בפיתולי החיים, באובססיביות שלעיתים נופל אליה בן-אדם ובזיכרונות ילדות מצלקים שהפכו אתגרים– כל אלה במוקד הצירה. עולמות הנפש והרגש מובאים מנקודת מבט אותנטית וייחודית, כזו שמאפשרת גם למטפלים, הורים, אנשים באמצע החיים וגם צעירים יותר, לקבל פרספקטיבה חדשה על חייהם.

 

ספריו של דרור מתכתבים עם חייו הפרטיים, ועבור קהל הקוראים הנאמן וגם עבור אחרים -הוא מופיע ברחבי הארץ עם הרצאה מיוחדת על ילדים מקולקלים וכל מה שבניהם. על ההרצאה "יש לו פוטנציאל", תוכלו לקרוא כאן. 

דרור שגב על ספריו:
דרור שגב על ספריו:

דרור שגב על ספריו:

חוצה -  ספר שמשך כתיבתו ארך לא פחות מאשר חמש שנים תמימות. בספרי זה רקחתי עבור קוראיי "על אש קטנה" מסע אישי מורכב, פנימי וחיצוני – של אדריכל צעיר המחליט שהוא מעוניין בחיים אחרים עבור עצמו; הוא נוטש הכל, אישה, ילדים, מקצוע ובית, ויוצא למסע רגיל מפרך. המסע הזה הוא נקודת מפנה שאחריה דבר לא יהיה עוד כפי שהיה. דור שלם של ילדי שכונות שנטמע בישראליות החדשה עדיין מחפש את הריחות והטעמים של השכונה הנעלמת, במקרה הזה; שכונה בעיר חדרה עוברת כחוט שני במסע החיים של הגיבור, ומשרטטת את עצמה כמפת ילדות נשכחת ומקפל בתוכו את הסיפור של כולנו: משבר גיל הארבעים.
 

ילד מקולקל – מקום עצום של כבוד אני מקדיש למוזיקה בכל ספר שאני כותב; בכל יצירה כתובה שלי, תתנגן באוזני הקורא גם רצועת שירים שהרכבתי במיוחד עבורו, ואילו הפעם, בספר הזה – המוזיקה מקבלת מקום של כבוד גם בתוך העלילה עצמה; "לפעמים יש לי הרגשה שאני נמצא בתוך תיבת תהודה של מוזיקה, אני הצליל שנוצר, ולפעמים אני כלי הנגינה עצמו. אתה בטח לא מבין..." זהו קטע מתוך דיאלוג עמוק שמתקיים בין נער מתבגר לפסיכולוג שלו, דיאלוג המתנהל גם באמצעות מוזיקה וצלילים המתרוצצים לשניהם בגוף. ערן הוא נער שבורח מביתו ומתחיל במסע המהווה גשר בין המעגלים החיצוניים והפנימיים של חייו, מסע שבמהלכו גם ערן וגם הסובבים אותו עוברים תיקון שכל אחד מאיתנו בחייו – כבן, כאבא, כאח, וכיצור אנושי – חווה בהכרח ומתאווה לצמוח מתוכו".

 

אין לי מספיק מילים בגוף – ילדות אבודה ויחסים מורכבים בין ילד להוריו, הם רק נדבך אחד שעליו נשענת העלילה בספר זה; מקופלים פה עניינים שברומו של עולם, בהם החיים והמוות, האהבה והפרידה, האומנות והחומר, הגשמי והרוחני. החיים של אומן האובססיבי ליצירתו מקבלים תפנית בלתי צפויה דווקא כשנראה שהכל מסתדר לו, וגם כאן- האוזניים לא יפסיקו לנגן את המוזיקה שהורכבה במיוחד עבור אוזנו.

 

בקרוב יראה אור ספר נוסף.

bottom of page